"Настанет день, и я скажу все, что я думаю по этому поводу ..."

Трамп сразу после выступления Форд (видео по ссылке):
I thought her testimony was very compelling and she looks like a very fine woman to me, very fine woman.

It was an incredible moment I think in the history of our country. But certainly [Ford] was a very credible witness. She was very good in many respects.
Трмап полчаса назад: Что бы вы ни думали о Форд, но это ведь совсем уж shameless shit.