Совсем грустно

maryxmas одобрительно цитирует статью неизвестного мне публициста Макарова. Статья о печально известном украинском политике Тягнибоке, когда-то исключенном из "Нашей Украины", (если я не путаю) за дикость, авторе известной фразы про "жидов и москалей", недавно достигшего успеха на скандальных выборах в Тернополе.
Бодай з одним у висловлюваннях Тягнибока та його адептів можна погодитися беззастережно: в Україні досі повсюдно процвітає українофобія – байдужість, зверхність, копійчаний снобізм, класичне «панське» хамство («панське» в лапках, бо варто подивитися на тих «панів») стосовно всього, що озвучене українською, сформульоване в українській системі координат. Українізація освіти, преси, телебачення, книговидавництва залишається здебільшого імітацією бурхливої діяльності. Можна сперечатися, наскільки мова й культура титульної нації вийшла з гетто (хтось каже, що ні, хтось стверджує, що вже так), але територія, де вона почувається комфортно, незіставна навіть із арифметичною часткою в складі населення українців за кров’ю та ідентифікацією, не кажучи вже про їхню роль у державі.
І годі маніпулювати причинами та наслідками. Не тому в Луганську готуються збудувати пам’ятник Катерині ІІ та «жертвам ОУН–УПА», що в Тернополі перемогла «Свобода». Все навпаки і за хронологією, і за суттю: націоналісти продемонстрували силу, тому що українська держава виявила неспро-­можність (відверто кажучи, й не надто велике бажання) по-справжньому забезпечити права більшості своїх громадян, захистити їх від реальної дискримінації, інформаційного тиску з-за кордону та помиїв люмпенізованої квазіросійської квазікультури.

Тому чинним політикам «вищої ліги» (за висловом самого Тягнибока) не варто питати, по кому подзвін.
Вам это ничего не напоминает?

Мне напоминает популярного в ЖЖ русского философа Константина Крылова. В общем-то, это и есть цитата из Крылова, только русские, самая угнетаемая нация в России, жертва русофобии, заменены на украинцев.

Я об этом maryxmas написал.

"Українців за кров’ю"... Тут недавно заместитель министра культуры Украины предлагал графу "национальность" в паспорт вернуть. А то, действительно, скоро уже и не разберешь, кто украинец по крови, а кто непонятно кто...